Jesteś: Produkty / Shimadzu / Chromatografia cieczowa
 

Produkty

Chromatografia cieczowa

Wysokosprawna chromatografia cieczowa HPLC to bez wątpienia jedna z najpowszechniejszych i najbardziej uniwersalnych metod analitycznych stosowanych obecnie w laboratoriach. Znajduje ona zastosowanie w wielu dziedzinach życia: przemyśle spożywczym, analizach sądowych, branży farmaceutycznej i petrochemicznej, przy opracowaniu nowych leków, jak również w badaniach środowiskowych.

Systemy HPLC
Firma Shimadzu w zakresie HPLC proponuje duży wybór pomp, autosamplerów, detektorów i akcesoriów, które wraz z różnorodnym oprogramowaniem pozwalają spełnić wszelkie wymagania użytkowników.

Kompaktowy system LC-2010 kierowany jest głównie do klientów wykonujących badania rutynowe. Dzieki zwartej budowie nie zajmuje dużo miejsca a walidacja przyrzadu jest prosta. Przyrząd charakteryzuje się niskim współczynnikiem przenoszenia oraz wysoką precyzją nastrzyków.

Modułowe systemy z serii Prominence HPLC dzieki swojej elastyczności pozwalają dostosować zestaw do potrzeb klienta. Aparatura może być skonfigurowana zarówno do prostych zastosowań w studenckich laboratoriach akademickich, jak i do bardzo specjalistycznych aplikacji. Przykładem zaawansowanego systemu HPLC może być dwuwymiarowe HPLC Prominence nano LC stosowane w analizie biologicznej i pracach badawczo-rozwojowych z zakresu proteomiki; pozwalajace na wysokorozdzielczą i zautomatyzowaną analizę skomplikowanych mieszanin.

Shimadzu w swojej ofercie posida również szeroką gamę produktów do szybkiej chromatografii cieczowej: UFLC posiadające zoptymalizowane objętosci martwe w stosunku do standardowej konfiguracji, UFLCXR pozwalające dodatkowo na pracę do 66 MPa oraz Nexera najbardziej bezkompromisowe UHPLC na rynku, pracujące do 130 MPa.

Nexera to system pozwalajacy na pracę zarówno w trybie HPLC, jak i UHPLC, czyli na pracę ze standardowymi kolumnami analitycznymi, jak również z kolumnami o ziarnie ponizej 2 um. Dzięki możliwości pracy do 130 MPa (ok. 19 000 psi) pozwala stosować długie kolumny o małych ziarnach, jak również pracować z dużymi przepływami; z jednej strony umożliwia to analizy z wysoką rozdzielczoscią, z drugiej strony ultraszybkie pomiary.

Oprogramowanie
Wiele laboratoriów użytkuje aparaturę w scentralizowanych sieciach. Laboratoria ujednolicają systemy danych, co wynika z łatwości ich porównywania, zapewnia lepszą kontrolę nad danymi oraz minimalizuje koszty szkoleń. Firma Shimadzu stale rozwija i udoskonala własne oprogramowanie z serii LabSolution. Współpracuje także z innymi dostawcami sprzętu analitycznego, dostarczając sterowniki sprzętowe, takie jak np. LC Driver do oprogramowania Waters® EmpowerTM/EmpowerTM2.
 

 

Lista produktów

Foto
Nexera UC Nowość
System ekstrakcji/chromatografii z fazą ruchomą w stanie nadkrytycznym
Foto
Nexera-i
Foto
Prominence-i GPC System
Foto
UHPLC Nexera
Bezkompromisowy system UHPLC
Foto
UHPLC Nexera X2 Nowość
Foto
SIL-30ACMP
Foto
Prominence UFLCXR
Najwyższa wydajność rozdzielenia
Foto
Prominence UFLC
Ultraszybka chromatografia cieczowa
Foto
Prominence HPLC
Foto
LC-2010 - kompaktowy system HPLC
Wysoka wydajność
Foto
System preparatywny LC-20AP
Foto
System chromatografii żelowej GPC
Foto
System do nano HPLC
Nanoprzepływowy system chromatograficzny
Foto
System 2D Micro-HPLC

 
 

Certyfikaty

© SHIM-POL A. M. Borzymowski ul. Lubomirskiego 5 05-080 Izabelin, Tel: +48 22 7227048, Fax: + 48 22 7227051, E-mail:biuro@shim-pol.pl tworzenie stron www: Visualteam