Aktualności

Extrahera HV-5000 Zautomatyzowany system do przygotowania próbek

03.06.2022
Nowy system Biotage Extrahera HV-5000 to zautomatyzowana stacja robocza do przygotowywania próbek zgodna z GLP.
Czytaj więcej

Aparatura Shimadzu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie

14.03.2022
Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszej ostatniej wizyty w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie Wydział Chemii obchodzi jubileusz 40-lecia. Prezentujemy m.in. niezwykle ciekawą i unikalną konfigurację aparatury naukowej łączącą techniki nadkrytyczne ekstrakcji i chromatografii z wysokorozdzielczym spektrometrem HRAM, DDA/DIA-MS/MS Shimadzu.

Czytaj więcej

Techniki HPLC z detekcją UV-VIS lub FLD

03.02.2022
Do najczęściej wykorzystywanych technik oznaczania aminokwasów zaliczane są techniki HPLC z detekcją UV-VIS lub FLD. Przygotowanie próbki do tych technik jest długotrwałe i wymagające m.in. przeprowadzenia derywatyzacji przed kolumną lub za kolumną.
Czytaj więcej

Shimadzu z kolejną nagrodą za Innowacyjność 2021 od edytorów The Analytical Scientist.

28.12.2021
W The Analytical Scientist nagrodzono DPiMS QT firmy Shimadzu. Nagrody przyznano dla producentów najlepszych technologii wydanych w ostatnim roku, które mogą mieć znaczący wpływ na postępy w analityce chemicznej.
Czytaj więcej

Przewodnik do przygotowania próbek

08.11.2021
W procesie analitycznym z zastosowaniem najbardziej wyrafinowanych technik instrumentalnych wciąż kluczowy pozostaje etap przygotowania próbek.
To ten etap decyduje o możliwości przeprowadzenia dalszej analizy, czy o generowanych błędach.
Czytaj więcej

Preparatywna technika HPLC

03.11.2021
Preparatywna technika HPLC jest coraz częściej stosowana w wielu obszarach nauki i przemysłu do wydzielania i oczyszczania substancji. Obecnie dostępna automatyzacja, mnogość rodzajów detekcji oraz trybów zbierania frakcji pozwala na poszukiwanie i wybór idealnej konfiguracji sprzętowo-software-owej.
Czytaj więcej

Skieruj moc spektrometru na zbieranie danych, a nie na stabilizację i przełączanie między trybami pomiarowymi.

08.10.2021
Frma Shimadzu opracowała nową technologię ultraszybkiej spektrometrii mas (UFMS). Umożliwia ona zminimalizowanie czasu stabilizacji i przełączania polaryzacji, a jednocześnie zapewnia wydłużenie czasu koniecznego do akwizycji danych.
Czytaj więcej

Analiza aminokwasów w żywności z automatyczną derywatyzacją przedkolumnową on-line metodą HPLC Shimadzu

23.09.2021
Odżywianie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego też każdy stara się być świadomym konsumentem. Nie bez przyczyny wyrabiamy sobie nawyk sprawdzania etykiet i składu kupowanych produktów.
Czytaj więcej

Wagosuszarka do produktów konopnych

13.09.2021
Wilgoć może mieć bardzo negatywny wpływ na jakość przechowywanych produktów konopnych. Suszone konopie zazwyczaj zawierają 10-12% wilgoci. Produkty o wyższej wilgotności są podatne na wzrost pleśni. Zawartość wilgoci w różnych próbkach konopi może być mierzona przy użyciu wag Shimadzu MOC63u (i MOC-120H).....
Czytaj więcej

Jednoczesna analiza 10 sacharydów i słodzików w napojach metodą UHPLC z detekcją ELSD

01.09.2021
Najnowszej generacji system Nexera LC-40 Shimadzu umożliwia pracę z bardzo stabilnym detektorem RID-20 wyposażonym w podwójne termostatowanie.
Czytaj więcej

Jak sądzisz ile może trwać wymiana źródeł z ESI na DPiMS QT?

31.08.2021
To czynność banalnie prosta i zajmująca jedynie 15 sekund!

Tak prosta i szybka zmiana konfiguracji systemu Q-TOF umożliwia ponadto całkowitą zmianę myślenia o dotychczas prowadzonych eksperymentach.
Czytaj więcej

LC Guide Booklet – Przewodnik w sytuacjach problematycznych

02.08.2021
Niezależnie od tego czy jesteśmy początkującymi chromatografistami, czy może już zjedliśmy zęby w tej branży, sytuacje problematyczne w chromatografii mają prawo się pojawiać i najczęściej należą do tych stresujących. Dlatego warto mieć zawsze pod ręką przewodnik Shimadzu dający odpowiedź na to co jest przyczyną...
Czytaj więcej

Nowa odsłona podajnika HS-20 NX

14.07.2021
Podajnik HS-20, opracowany jako najlepsze rozwiązanie do analizy składników lotnych, został ulepszony i wprowadzony jako seria NX. Doskonała wydajność podstawowa i przyjazna dla użytkownika konstrukcja zapewniają potężne rozwiązanie dla osób pracujących zarówno w laboratoriach badawczych, jak i kontroli jakości.
Czytaj więcej

Webinarium „Trendy i rozwiązania dotyczące integralności danych w HPLC”

29.05.2021
Zapraszamy do zapoznania się z webinarium, które przedstawia trendy i rozwiązania dotyczące integralności danych w HPLC.
Czytaj więcej

Webinarium "Wprowadzenie do HPLC"

28.05.2021
Chcesz się dowiedzieć na czym polega chromatografia? Ten webinar jest dla Ciebie. Można go zobaczyć tutaj...
Czytaj więcej

Pełne wsparcie Shimadzu w analizie węglowodorów

10.05.2021
Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu prezentującego rozwiązania Shimadzu w zakresie technik TOC, GC (FID, ECD, TCD, BID), jak również GCMS, GPC, HPLC, AAS, ICP, FTIR i innych.
Czytaj więcej

„Smart Flow Control”, czyli jak w prosty sposób ochronić kolumnę UHPLC…

25.01.2021
Inteligentny tryb rozruchu chromatografu  zapewnia ochronę drogich kolumn analitycznych i gwarantuje uzyskanie dokładnych, wiarygodnych wyników. Ta funkcja ma kluczowe ...
Czytaj więcej

Sekwencjonowanie białek możliwe nawet bez baz danych

07.01.2021
Sekwencjonowanie białek i peptydów z użyciem techniki MS/MS jest dla Ciebie trudne? Roczna kwalifikacja IQ/OQ systemu HRMS jest zbyt droga? Twoje aktualne oprogramowanie nie spełnia wytycznych FDA 21 CFR cz.11 ? Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiadasz twierdząco, to PPSQ Shimadzu jest rozwiązaniem dla Ciebie.
Czytaj więcej

Nowa metoda kontroli jakości bibliotek NGS i analizy DNA/RNA

04.01.2021
W ostatnich latach stale rośnie liczba nowych bibliotek NGS. W tej sytuacji pojawia się konieczność kontroli jakości (QC) tych bibliotek. Szczególnie dobrą alternatywą dla konwencjonalnych metod z zastosowaniem qPCR, czy Bioanalyzera firmy Agilent jest w pełni automatyczny aparat do elektroforezy czipowej MCE-202 MultiNA firmy Shimadzu.
Czytaj więcej

Synteza organiczna - produkty dedykowane do każdego z etapów syntezy

10.12.2020
Firma Biotage opracowała narzędzia dla każdego z etapów syntezy organicznej, uwzględniające cały tok pracy. Ten dedykowany pakiet produktów znacząco rozszerza zakres możliwości, efektywnie przyspieszając i ułatwiając pracę podczas odkrywania nowych molekuł o innowacyjnych właściwościach.
Czytaj więcej