Aktualności

Aparatura Shimadzu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie

14.03.2022
Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszej ostatniej wizyty w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie Wydział Chemii obchodzi jubileusz 40-lecia. Prezentujemy m.in. niezwykle ciekawą i unikalną konfigurację aparatury naukowej łączącą techniki nadkrytyczne ekstrakcji i chromatografii z wysokorozdzielczym spektrometrem HRAM, DDA/DIA-MS/MS Shimadzu.

Czytaj więcej

Techniki HPLC z detekcją UV-VIS lub FLD

03.02.2022
Do najczęściej wykorzystywanych technik oznaczania aminokwasów zaliczane są techniki HPLC z detekcją UV-VIS lub FLD. Przygotowanie próbki do tych technik jest długotrwałe i wymagające m.in. przeprowadzenia derywatyzacji przed kolumną lub za kolumną.
Czytaj więcej

Shimadzu z kolejną nagrodą za Innowacyjność 2021 od edytorów The Analytical Scientist.

28.12.2021
W The Analytical Scientist nagrodzono DPiMS QT firmy Shimadzu. Nagrody przyznano dla producentów najlepszych technologii wydanych w ostatnim roku, które mogą mieć znaczący wpływ na postępy w analityce chemicznej.
Czytaj więcej

Przewodnik do przygotowania próbek

08.11.2021
W procesie analitycznym z zastosowaniem najbardziej wyrafinowanych technik instrumentalnych wciąż kluczowy pozostaje etap przygotowania próbek.
To ten etap decyduje o możliwości przeprowadzenia dalszej analizy, czy o generowanych błędach.
Czytaj więcej

Preparatywna technika HPLC

03.11.2021
Preparatywna technika HPLC jest coraz częściej stosowana w wielu obszarach nauki i przemysłu do wydzielania i oczyszczania substancji. Obecnie dostępna automatyzacja, mnogość rodzajów detekcji oraz trybów zbierania frakcji pozwala na poszukiwanie i wybór idealnej konfiguracji sprzętowo-software-owej.
Czytaj więcej

Skieruj moc spektrometru na zbieranie danych, a nie na stabilizację i przełączanie między trybami pomiarowymi.

08.10.2021
Frma Shimadzu opracowała nową technologię ultraszybkiej spektrometrii mas (UFMS). Umożliwia ona zminimalizowanie czasu stabilizacji i przełączania polaryzacji, a jednocześnie zapewnia wydłużenie czasu koniecznego do akwizycji danych.
Czytaj więcej

Analiza aminokwasów w żywności z automatyczną derywatyzacją przedkolumnową on-line metodą HPLC Shimadzu

23.09.2021
Odżywianie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego też każdy stara się być świadomym konsumentem. Nie bez przyczyny wyrabiamy sobie nawyk sprawdzania etykiet i składu kupowanych produktów.
Czytaj więcej

Wagosuszarka do produktów konopnych

13.09.2021
Wilgoć może mieć bardzo negatywny wpływ na jakość przechowywanych produktów konopnych. Suszone konopie zazwyczaj zawierają 10-12% wilgoci. Produkty o wyższej wilgotności są podatne na wzrost pleśni. Zawartość wilgoci w różnych próbkach konopi może być mierzona przy użyciu wag Shimadzu MOC63u (i MOC-120H).....
Czytaj więcej

Jednoczesna analiza 10 sacharydów i słodzików w napojach metodą UHPLC z detekcją ELSD

01.09.2021
Najnowszej generacji system Nexera LC-40 Shimadzu umożliwia pracę z bardzo stabilnym detektorem RID-20 wyposażonym w podwójne termostatowanie.
Czytaj więcej

Jak sądzisz ile może trwać wymiana źródeł z ESI na DPiMS QT?

31.08.2021
To czynność banalnie prosta i zajmująca jedynie 15 sekund!

Tak prosta i szybka zmiana konfiguracji systemu Q-TOF umożliwia ponadto całkowitą zmianę myślenia o dotychczas prowadzonych eksperymentach.
Czytaj więcej

LC Guide Booklet – Przewodnik w sytuacjach problematycznych

02.08.2021
Niezależnie od tego czy jesteśmy początkującymi chromatografistami, czy może już zjedliśmy zęby w tej branży, sytuacje problematyczne w chromatografii mają prawo się pojawiać i najczęściej należą do tych stresujących. Dlatego warto mieć zawsze pod ręką przewodnik Shimadzu dający odpowiedź na to co jest przyczyną...
Czytaj więcej

Nowa odsłona podajnika HS-20 NX

14.07.2021
Podajnik HS-20, opracowany jako najlepsze rozwiązanie do analizy składników lotnych, został ulepszony i wprowadzony jako seria NX. Doskonała wydajność podstawowa i przyjazna dla użytkownika konstrukcja zapewniają potężne rozwiązanie dla osób pracujących zarówno w laboratoriach badawczych, jak i kontroli jakości.
Czytaj więcej

Webinarium „Trendy i rozwiązania dotyczące integralności danych w HPLC”

29.05.2021
Zapraszamy do zapoznania się z webinarium, które przedstawia trendy i rozwiązania dotyczące integralności danych w HPLC.
Czytaj więcej

Webinarium "Wprowadzenie do HPLC"

28.05.2021
Chcesz się dowiedzieć na czym polega chromatografia? Ten webinar jest dla Ciebie. Można go zobaczyć tutaj...
Czytaj więcej

Zapraszamy do obejrzenia filmu zrealizowanego podczas naszej wizyty w jednym z Zespołów Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

19.05.2021
Dla firm takich jak nasza, największą satysfakcję przynosi owocna współpraca z partnerami i zastosowanie oferowanej aparatury w projektach o międzynarodowym znaczeniu. Cieszą doskonałe wyniki polskich naukowców opublikowane w renomowanych czasopismach.
Czytaj więcej

Pełne wsparcie Shimadzu w analizie węglowodorów

10.05.2021
Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu prezentującego rozwiązania Shimadzu w zakresie technik TOC, GC (FID, ECD, TCD, BID), jak również GCMS, GPC, HPLC, AAS, ICP, FTIR i innych.
Czytaj więcej

Świętuj z nami 35-lecie!

21.02.2021
Z okazji 35-lecia działalności firmy Shim-Pol przygotowaliśmy dla miłośników roślin specjalny mini-konkurs.
Czytaj więcej

„Smart Flow Control”, czyli jak w prosty sposób ochronić kolumnę UHPLC…

25.01.2021
Inteligentny tryb rozruchu chromatografu  zapewnia ochronę drogich kolumn analitycznych i gwarantuje uzyskanie dokładnych, wiarygodnych wyników. Ta funkcja ma kluczowe ...
Czytaj więcej

Sekwencjonowanie białek możliwe nawet bez baz danych

07.01.2021
Sekwencjonowanie białek i peptydów z użyciem techniki MS/MS jest dla Ciebie trudne? Roczna kwalifikacja IQ/OQ systemu HRMS jest zbyt droga? Twoje aktualne oprogramowanie nie spełnia wytycznych FDA 21 CFR cz.11 ? Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiadasz twierdząco, to PPSQ Shimadzu jest rozwiązaniem dla Ciebie.
Czytaj więcej

Nowa metoda kontroli jakości bibliotek NGS i analizy DNA/RNA

04.01.2021
W ostatnich latach stale rośnie liczba nowych bibliotek NGS. W tej sytuacji pojawia się konieczność kontroli jakości (QC) tych bibliotek. Szczególnie dobrą alternatywą dla konwencjonalnych metod z zastosowaniem qPCR, czy Bioanalyzera firmy Agilent jest w pełni automatyczny aparat do elektroforezy czipowej MCE-202 MultiNA firmy Shimadzu.
Czytaj więcej