Aktualności
VII Akademia Chemii Analitycznej
04.10.2022
VII Akademia Chemii Analitycznej - otwieramy rejestrację!
Czytaj więcej
Shim-Pol partnerem wydania podręczników akademickich
03.10.2022
Firma Shim-Pol od lat wspiera polską naukę oraz dydaktykę zwłaszcza w obszarze chemii i analityki. W ostatnim czasie wsparliśmy wydanie najważniejszych podręczników akademickich. Dzięki naszemu zaangażowaniu zostały wydane publikacje takie jak: „Chemia Fizyczna” oraz „Analityka Sądowa”.
Czytaj więcej
Przewidywanie wartości oceny sensorycznej ciasteczek metodą analizy wielowymiarowej
02.10.2022
Analizator tekstury EZ-Test™
Czytaj więcej
Darmowe webinarium „Podwójna dekonwolucja danych LC-PDA-MS w zaawansowanej analizie składu chemicznego i zanieczyszczeń”
23.09.2022
Zapraszamy Państwa do obejrzenia webinarium „Podwójna dekonwolucja danych LC-PDA-MS w zaawansowanej analizie składu chemicznego i zanieczyszczeń”.
Czytaj więcej
Nota aplikacyjna Biotage akrylamid w kawie!
13.09.2022
Zapraszamy do zapoznania się z notą aplikacyjna opisującą metodę pozwalającą osiągnąć wysoki poziom odzysku akryloamidu w kawie.
Czytaj więcej
Badania materiałów kompozytowych przy użyciu AGX-V oraz TRViewX
29.08.2022
Przedstawiamy Państwu artykuł w którym opisano badania materiałów kompozytowych na bazie włókien węglowych (CFRP) zgodnie z normą ASTM D5528.
Czytaj więcej
Urządzenia pomocne w diagnostyce demencji
19.08.2022
Firma Shimadzu opracowała szereg narzędzi do bardzo wczesnej diagnostyki demencji i choroby Alzhaimera.
Czytaj więcej
Zapraszamy do odwiedzenia wystawy motoryzacyjnej online
17.08.2022
Shimadzu Corporation oferuje różnorodne rozwiązania testujące i analityczne dla działów badawczo rozwojowych oraz kontroli jakości, takich jak ocena właściwości mechanicznych, badań strukturalnych oraz analizy składu chemicznego substancji chemicznych oraz materiałów konstrukcyjnych
Czytaj więcej
Jednoczesna analiza trzech gazów cieplarnianych przy użyciu Nexis™GC-2030.
10.08.2022
Potencjał globalnego ocieplenia CH₄ i N₂O jest 25 i 298 razy wyższy niż CO₂. Dzięki zastosowaniu wysokiej czułości BID-FID trzy główne gazy cieplarniane: CH₄, CO₂ i N₂O mogą być analizowane jednocześnie bez skomplikowanych procedur.
Czytaj więcej
Renesans MALDI
28.07.2022
Po okresie zapomnienia, zainteresowanie techniką MALDI powraca ze zdwojoną siłą. Możliwości jakie daje ta technika w obrazowaniu tkanek, a szczególnie w szybkiej identyfikacji mikroorganizmów są niepodważalne.
Czytaj więcej
Wytrzymałość na rozciąganie materiałów zgodnie z normą ISO 13934-1
15.06.2022
Każdego dnia zakładamy na siebie różne ubrania, zależnie od pory roku, pory dnia, sytuacji oraz otoczenia. Na przykład w letnie dni zakładamy przewiewne T-shirty, a zimą kurtki pomagające utrzymać nam ciepło ciała.
Czytaj więcej
Aparatura Shimadzu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie
14.03.2022
Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszej ostatniej wizyty w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie Wydział Chemii obchodzi jubileusz 40-lecia. Prezentujemy m.in. niezwykle ciekawą i unikalną konfigurację aparatury naukowej łączącą techniki nadkrytyczne ekstrakcji i chromatografii z wysokorozdzielczym spektrometrem HRAM, DDA/DIA-MS/MS Shimadzu.
Czytaj więcej
Techniki HPLC z detekcją UV-VIS lub FLD
03.02.2022
Do najczęściej wykorzystywanych technik oznaczania aminokwasów zaliczane są techniki HPLC z detekcją UV-VIS lub FLD. Przygotowanie próbki do tych technik jest długotrwałe i wymagające m.in. przeprowadzenia derywatyzacji przed kolumną lub za kolumną.
Czytaj więcej
Shimadzu z kolejną nagrodą za Innowacyjność 2021 od edytorów The Analytical Scientist.
28.12.2021
W The Analytical Scientist nagrodzono DPiMS QT firmy Shimadzu. Nagrody przyznano dla producentów najlepszych technologii wydanych w ostatnim roku, które mogą mieć znaczący wpływ na postępy w analityce chemicznej.
Czytaj więcej
Przewodnik do przygotowania próbek
08.11.2021
W procesie analitycznym z zastosowaniem najbardziej wyrafinowanych technik instrumentalnych wciąż kluczowy pozostaje etap przygotowania próbek.
To ten etap decyduje o możliwości przeprowadzenia dalszej analizy, czy o generowanych błędach.
Czytaj więcej
To ten etap decyduje o możliwości przeprowadzenia dalszej analizy, czy o generowanych błędach.
Preparatywna technika HPLC
03.11.2021
Preparatywna technika HPLC jest coraz częściej stosowana w wielu obszarach nauki i przemysłu do wydzielania i oczyszczania substancji. Obecnie dostępna automatyzacja, mnogość rodzajów detekcji oraz trybów zbierania frakcji pozwala na poszukiwanie i wybór idealnej konfiguracji sprzętowo-software-owej.
Czytaj więcej
Skieruj moc spektrometru na zbieranie danych, a nie na stabilizację i przełączanie między trybami pomiarowymi.
08.10.2021
Frma Shimadzu opracowała nową technologię ultraszybkiej spektrometrii mas (UFMS). Umożliwia ona zminimalizowanie czasu stabilizacji i przełączania polaryzacji, a jednocześnie zapewnia wydłużenie czasu koniecznego do akwizycji danych.
Czytaj więcej
Analiza aminokwasów w żywności z automatyczną derywatyzacją przedkolumnową on-line metodą HPLC Shimadzu
23.09.2021
Odżywianie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego też każdy stara się być świadomym konsumentem. Nie bez przyczyny wyrabiamy sobie nawyk sprawdzania etykiet i składu kupowanych produktów.
Czytaj więcej
Wagosuszarka do produktów konopnych
13.09.2021
Wilgoć może mieć bardzo negatywny wpływ na jakość przechowywanych produktów konopnych. Suszone konopie zazwyczaj zawierają 10-12% wilgoci. Produkty o wyższej wilgotności są podatne na wzrost pleśni. Zawartość wilgoci w różnych próbkach konopi może być mierzona przy użyciu wag Shimadzu MOC63u (i MOC-120H).....
Czytaj więcej