Dziękujemy za udział w VIII Akademii Chemii Analitycznej
Tegoroczną, ósmą już edycję Akademii Chemii Analitycznej poświęcono tematyce pt.: „Kompleksowe podejście do obniżenia granic wykrywalności w chromatografii cieczowej i gazowej sprzężonej ze spektrometrią mas. Nowoczesne techniki analityczne LCMS(/MS) oraz GCMS(/MS), a przygotowanie próbek”. Wspólna inicjatywa Komitetu Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk, Polskiego Towarzystwa Spektrometrii Mas oraz firmy SHIM-POL A.M. Borzymowski ma na celu przekazywanie wiedzy z zakresu najnowocześniejszych technik stosowanych w laboratoriach. To było głównym zadaniem Prelegentów prowadzących wykłady oraz warsztaty z aparaturą Shimadzu.
Dotychczas, podczas każdej Akademii omawiana była tylko jedna technika analityczna (LCMS, GCMS, ICPMS). W tym roku podjęto wyzwanie, aby omówić nie tyle jedną technikę analityczną, co jeden cel – maksymalne obniżenie granic wykrywalności i oznaczalności. To oznaczało konieczność skupienia się na dwóch głównych technikach GC-MS/MS i LC-MS/MS, ale również w znacznie większym stopniu na zagadnieniu przygotowania próbki.
Wykłady teoretyczne zaczęliśmy od podstaw – Prelegenci mówili m. in. o podstawowych technik jonizacji LCMS i GCMS, strategiach optymalizacji metod analitycznych, a także poruszono kwestie praktycznego podejścia do przygotowania próbek, gdzie umówiono takie metody jak SPE/Quechers/MIP.
Na zajęciach z aparaturą tematem przewodnim była analiza mykotoksyn w trudnej matrycy, jaką są przyprawy. Zaprezentowano możliwości nowego LCMS-8060NX, pokazano optymalizację metody MRM dla wybranych związków z grupy mykotoksyn z wykorzystaniem oprogramowania Connect MRM, ale również sprawdzono praktycznie, jak różne sposoby przygotowania próbki wpływają na osiągnięcie jak najniższych granic wykrywalności.
Tegoroczna edycja przyciągnęła ponad 130 Uczestników z całej Polski z różnych ośrodków akademickich, przedstawicieli laboratoriów z sektorów przemysłu chemicznego, farmaceutycznego, spożywczego oraz wielu laboratoriów kontrolno-pomiarowych. Po wielogodzinnych zajęciach teoretycznych i praktycznych Uczestnicy mogli również korzystać z atrakcji hotelowych oraz brać udział w różnego rodzaju rozrywkach na spotkaniach bankietowych.
Jedno jest pewne! Akademia Chemii Analitycznej na stałe wpisała się w kalendarz konferencji i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji w maju 2025 roku.
Dziękujemy, że obdarzyli nas Państwo zaufaniem.
Organizatorzy
Kontakt:
akademia|shim-pol.pl?subject=VIII%20Akademia%20Chemii%20Analitycznej%202024| |akademia|shim-pol.pl
Martyna Ruszkowska
E-mail: martynaw|shim-pol.pl?subject=VIII%20Akademia%20Chemii%20Analitycznej%202024| |martynar|shim-pol.pl
Tel.: 884 208 303 / 48 22 20 60 936
Opłaty za udział w szkoleniu należy dokonać w ciągu 14 dni od momentu potwierdzenia rejestracji.
Bank PKO SA V Oddział ul. Al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa,
Numer konta: 70 1240 1066 1111 0000 0000 6161
SHIM-POL A.M. Borzymowski E. Borzymowska-Reszka, A. Reszka Sp. J.
ul. Lubomirskiego 5, 05-080 Izabelin
W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko oraz hasło: Akademia 2024.
* Ze względu na duże zainteresowanie szkoleniami brak płatności w ciągu 14 dni od momentu potwierdzenia rejestracji jest równoznaczny z rezygnacją ze szkolenia i wykreśleniem z listy uczestników. W przypadku sektora publicznego akceptujemy płatność na podstawie faktury po odbytym szkoleniu. W takich przypadkach prosimy o kontakt z organizatorem przed wypełnieniem formularza rejestracyjnego.
Regulamin uczestnictwa w szkoleniu (link)